Egy nyertes pályázatnak köszönhetően épülhetett meg Kiskunhalason a Tánchagyományok Háza, amelynek a teljes költségvetése 163 millió forint, melyből a támogatás 135 millió 343.230 forint volt. A komplexum méltó otthona lett a városban hosszú évek óta tevékenykedő helyi táncművészeti csoportoknak, a Stúdió 2000 Táncsport Klubnak, a Halas Táncegyüttesnek és a Kiskun Táncegyüttesnek is.
A projekt eredményeként egy új, egyedi és innovatív elem került a település és a régió turisztikai térképére. A házban a népi örökség, néptánc, a helyi néptánccsoportok élete, eredményei, a társastánccsoport öröksége, eredményei, valamint a tánchoz illeszkedő települési programokhoz kapcsolódva időszaki kiállítás jelleggel további anyagok kerültek interaktív módon bemutatásra, melyhez a projekt keretein belül eszközbeszerzés is történt. A cél a kulturális örökség jellegéhez illeszkedő élményelemek, valamint komplex turisztikai információs és látogató menedzsment szolgáltatások kidolgozása – hangzott el az átadón.
– Ez egy olyan hely lesz, mint a Fonó Budapesten, amelyik mindig-mindig megújul, hatalmas közösségteremtő és kulturális erő. Nekünk ez lesz az a híres helyünk szerintem – fogalmazott Bányai Gábor országgyűlési képviselő ünnepi beszédében. Hozzátette, ez tényleg egy olyan épület lett, olyan fejlesztést sikerült megvalósítani, ami mindenkinek az ízlését, erkölcsi és egyéb érzékét is jól kielégíti. – A táncosaink révén sok fiatal lesz bevonzható, az épületnek köszönhetően most be tudják cserkészni őket a környékről is, és ez egy olyan fellegvárrá alakul, mint Budapesten az a híres Fonó, ahol nagy dolgokat hajtanak végre a mai napig – zárta gondolatait a képviselő.
Fülöp Róbert polgármester köszöntőjében arról beszélt, a most átadott kulturális komplexummal újabb feladatokat kap a város, amelyeket igyekszik majd megoldani. – A környék lehetőségei, adottságai jók, újabb parkolókat és kulturált közlekedési lehetőséget kell biztosítanunk a Tánchagyományok Házához, hiszen alapvetően ez turisztikai projektként is szerepel – mondta a város első embere.
Az új komplexum, amelynek területe mintegy hatszáz négyzetméter, nem csak táncházaknak ad otthont, hanem egyéb kulturális eseményeknek és kiállításoknak is. A földszintes épület előtt parkolókat is kialakítottak.
Az épület hozzájárul a város kulturális életének a fejlődéséhez is. Az olyan rendezvények, mint a táncházak és a különböző kulturális kiállítások, tovább erősítik a közösség összetartozását és gazdagítják a helyi kulturális életet. Az új komplexum a város kulturális és művészeti értékeinek népszerűsítésében is nagy szerepet fog játszani, és ezáltal még inkább felhívja a figyelmet Kiskunhalas kulturális gazdagságára.