Mélykút — Mécsesek, szobrocskák és fotók abban a szobában, amelyet nemrég még Sípos Dávid (†17) neszezése töltött meg élettel. Szülei mindennap gyertyát gyújtanak, amióta gyermekük elment: a fiatalembert tavaly júliusban, egy buli után hazafelé tartva gázolta halálra egy motoros a házukhoz közeli főúton.
Síposék lelke nem tud nyugodni, főleg azért, mert a vizsgálatok szerint Dávid a hibás a két életet követelő balesetért: ugyanis nem volt rajta láthatósági mellény.
A tinit édesapja, Gábor vitte kocsival a mulatság helyszínére, és hazafelé is ő várta volna a megbeszélt találkozási pontnál. De hiába: fia már sosem érkezett meg hozzá. Az apa azóta betege a tragédiának. Gyermeke valóban láthatósági mellény nélkül sétált az úton, ezen nincs mit vitatni, de szerinte az sem mellékes, hogy az ittas motorosnak semmilyen papírja nem volt, és a vallomások sem stimmelnek a szülők szerint.
– Elvittük bulizni, megbeszéltük, hogy éjjel ugyanabban a buszmegállóban felvesszük. Kaptuk is a hívást Dávidtól, hogy mehetünk érte, egészen a főútig beszéltünk vele, ott azonban megszakadt a vonal. Mire odaértem a kukoricáshoz, a fiam halott volt – csuklott el a férfi hangja, aki nem érti, hogy miért a fia a tragédia felelőse.
[box type=”shadow” ]Rémen történt a tragédia
A rendőrség tájékoztatása szerint Rém külterületén, 2016. július 3-án 1 óra 35 perckor az 54117-es számú úton halálos kimenetelű közúti közlekedési baleset történt. Egy motorkerékpár Rém irányából közlekedett, amikor az 5-ös kilométerszelvény közelében elütött egy vele azonos forgalmi sávban és irányban, a kivilágítatlan útszakaszon láthatósági mellény nélkül gyalogosan közlekedő fiút. A balesetben a 17 éves gyalogos és a 23 éves jármű vezetője olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen meghalt. A motorkerékpár utasa, egy 19 éves férfi az elsődleges orvosi szakvélemény alapján súlyos sérüléseket szenvedett – írja a police.hu.[/box]
A szakember szerint a vizsgálat eredménye nehezíti a gyászmunka folyamatát.
– Ez egy olyan szintű mély gyász, amellyel együtt lehet élni, de feldolgozni sosem lehet. Hiszen azzal, hogy életünk végéig gyászolunk, a szeretetet is megőrizzük. Ettől függetlenül a kultúránkban ez egyszerűen elfogadhatatlan, gondoljunk csak bele, még szavunk sincs arra, ha egy szülő elveszíti gyermekét: van özvegy és árva, de erre nincs szó – fűzte hozzá Skúltéti-Szabó Katalin klinikai szakpszichológus.
Nem vonható felelősségre
– Amikor minden érintett életét veszti, nagyon nehéz megállapítani, hogy ki felel a tragédiáért. Büntetőjogilag már nem is lehet megállapítani a felelőst, de aki polgárjogi értelemben okozó volt, az felel a bekövetkezett károkért – magyarázta dr. Kónya Tamás ügyvéd.
forrás: blikk.hu