Kiskunhalas helyi értékei ismét bővítették Bács-Kiskun vármegye értéktárát, miután szeptember 12-én ünnepélyes keretek között bemutatták az újonnan bekerült személyeket és műalkotásokat a Megyeházán.
Az „Értékzsongás” címmel megrendezett tanácskozás Kecskeméten zajlott, ahol a vármegye kulturális és természeti kincseit ünnepelték, és olyan előadások hangzottak el, amelyek a helyi közösségek identitását erősítik.
A konferencia célja az volt, hogy népszerűsítse a vármegye gazdag örökségét, legyen szó kulturális, természeti vagy szellemi értékekről. A résztvevők szakmai előadásokon ismerhették meg a tárogató történetét, a hajósi svábok kultúráját, a tiszakécskei pálinkaünnepet, és a vármegye tanyavilágának érdekességeit.
Kiskunhalas már korábban is szerepelt a vármegyei értéktárban, ám idén újabb fontos helyi értékek kerültek fel a listára.
Ezúttal Dékáni Árpád, a Halasi Csipke első tervezőjének életműve, Gyárfas István jogász és történész munkássága, valamint Nagy-Czirok László néprajzkutató életműve, illetve az Erzsébet királyné szobor kaptak helyet az értéktárban. Az elismeréseket Kiskunhalas nevében Kuris István László alpolgármester, Németh Györgyi, a Települési Értéktár Bizottság elnöke, és Végső István, a Pásztortűz Egyesület elnöke vette át.
A Greguss Tárogató Kvartett koncertje tette emlékezetessé az eseményt, ahol összesen 19 oklevelet osztottak ki az újonnan bekerült értékek tiszteletére.