A hajhullás egy teljesen normális dolognak számít, azonban egyáltalán nem mindegy, hogy milyen mértékű. Amikor azt észleljük, hogy egyre több a kihullott hajszálunk, akkor érdemes szakértőhöz fordulni segítségért, hiszen a folyamat megállítható és vissza is fordítható.
Például a Denza is foglalkozik lézeres hajkezeléssel, amit érdemes fontolóra venni. Kóros állapotnak számít, ha fésülködés és hajmosás után maroknyi haj marad a kezünkben. A nagymértékű hajhullás nagyon sok mindentől függhet. Lehet, hogy valamilyen hormonális eredetű betegségünk van, ami kezeletlen, de az is elképzelhető, hogy a fejbőrünk megbetegedése miatt alakul ki a probléma. Nézzük meg, hogy a lézeres terápiával milyen eredményeket lehet elérni.
Miért jó a lézeres hajkezelés?
A terápia kifejezetten jól hat a haj növekedésére, és a sejtek osztódását is elősegíti. A kezelések után szinte azonnal észre fogjuk venni, hogy a hajhullásunk megáll és minden visszatér a régi, megszokott kerékvágásba. Többféle hajhullásra is alkalmazható ez a módszer, de sokan igénybe veszik akkor is, ha dúsabb és fényesebb hajkoronát szeretnének. Az eredményes, de kíméletes módszer már sokaknak nyújtott segítséget.
Lézeres hajstimuláció nőknek
Nőknél az idő előrehaladtával a hormonális változások miatt következhet be hajhullás. A változókori hajhullás sokakat érint, de lézeres kezeléssel megszüntethető a probléma. Korunk népbetegsége, a stressz is okozhat ilyen tüneteket, de a különféle gyógyszerek és a környezeti ártalmak sem tesznek jót a hajkorona egészségének. Nők esetében kiemelten fontos, hogy kezeljük a betegséget, hiszen önbizalomhiányt is okozhat, amelyet később más terápiákkal is gyógyítani kell.
Hogyan zajlik egy kezelés?
A legelső alkalommal egy konzultáción kell részt venni, amely során elvégzik a hajdiagnosztikai vizsgálatot és kidolgozzák az egyénre szabott kezelési tervet.
A következő lépés a mesterséges intelligencia által vezérelt hajanalízis lesz. Nagy felbontású képeket fognak készíteni, amelyek alkalmasak arra, hogy a fejbőr állapotát alaposan elemezzék. A fejbőr mellett a faggyú- és keratinlerakódásokat is megnézik, és a hajhagymát is górcső alá veszik. Amennyiben eltömődött, vagy hegesedett a hajhagyma, akkor arra is fény derül az analízis során. Ekkor nézik meg, hogy 1 négyzetcentiméteren hány hajhagyma található, és figyelik a hajhagymák közötti távolságokat is. Ebből már könnyedén meg tudják állapítani, hogy mennyire súlyos a hajhullás.
Minimum 10 kezelésen kell majd részt venni, amit egy tisztítással fognak kezdeni. A keratint és a felszínre kerülő faggyút letisztítják, így már nem tudja eltömíteni a hajhagymákat és a hajszálak gond nélkül tudnak majd növekedni. Ezt fogja követni a hajstimuláció, amelyekre körülbelül 3-4 hetente fog sor kerülni. Kezelik a teljes érintett területet egészen addig, amíg meg nem jelennek a puha új hajszálak. Ezután ezeknek a vékony hajszálaknak a megerősítésére helyezik a hangsúlyt, és stimulálással fokozzák a sejtosztódást.