Év végén szeretünk visszatekinteni, ezért nézzük meg minden idők legizgalmasabb meccseit, amikre öröm volt fogadni, vagy sokaknak meg inkább bosszúság.
Ilyenkor az év vége felé mindenki összegez egy kicsit, főleg egy ilyen év végén, mint ez a 2020-as volt. Sok rossz dolog történt a világban, ezért jobb inkább a szép és izgalmas, szórakoztató dolgokra emlékezni. Éppen ezért vegyünk részt egy kis időutazáson, és nézzük meg azokat a sportmérkőzéseket, amik valami miatt emlékezetessé váltak a múltban.
1. Tenisz
– Borg-McEnroe
Igazi nagy klasszikus az ő összecsapásuk. 2017-ben Borg/McEnroe címmel film is készült belőle. 1980-ban történt az ominózus eset a wimbledoni döntőn. Björn Borg, akit higgadtsága miatt Jégembernek hívtak, és a kifejezetten ellentétének mondható balhés, heves, botrányokkal teli John McEnroe, alias Szuperkölyök között. Híres rivalizálásuk valójában nem is tartott nagyon sokáig, mindössze három évig játszották a macska-egér harcot, összesen 14 meccsen a végső összecsapásig. Végül Björn Borg győzelmével zárult. 1978-ban kezdődött minden, amikor is az akkor 19 éves McEnroe 6:3, 6:4-re legyőzte az akkor már világelső Borgot. Az Open éra első aranykorának nevezhető ez az időszak, a csúcsán az 1980-as döntővel. Azt szokás mondani, hogy ez a meccs az Ördög és az Angyal párharca volt.
– A világ leghosszabb teniszmeccse
A 2010-es wimbledoni meccs, amit John Isner és Nicolas Mahut játszott, több rekordot is megdöntött. Minden idők leghosszabb mérkőzése lett, de ezen kívül még magáénak mondhatja a legtöbb ászt és a legtöbb lejátszott gémet is egy játszmában. A 100. ászát Isner ütötte be először 60:59-nél majd Mahut is elérte a bűvös számot 61:62-nél. Ekkorra már zsúfolásig telt a nézőtér, és úgy tűnt, hogy bizony ez a meccs tényleg bármeddig eltarthat. Végül 11 órán át tartott az összecsapás. Úgy kerekedett ki a vége, hogy 68:69-nél Isner meccslabdához jutott, miután Mahutnak nehézségei akadtak a szervájával. Így aztán Isner 4:5, 6:3, 7:6, 6:7, 70:68-ra megnyerte minden idők legtovább tartó teniszmeccsét.
Fogadási szempontból mindig elég nehezek az efféle legendás összecsapások. Borg és McEnroe esetében előre szinte lehetetlen lett volna megtippelni a végeredményt, még ha Borgot hatalmas népszerűség övezte is, miközben McEnroe utálat tárgya volt, de hát nem ezen múlik. Isner és Mahut esetében pedig azok voltak a legpechesebbek, akik élőben fogadtak. Ha a tenisz szerelmesei vagyunk, érdemes megfogadni néhány sportfogadási tippet. És nem kell aggódni, nagyon ritkán vannak ilyen extrém meccsek, érdemes belevágni a tenisz sportfogadás.
2. Jégkorong
– A leghíresebb gól
Pontosan 50 évvel ezelőtt történt a következő legendás eset. 1970. május 10-én Bobby Orr követte el a jégkorong sport leghíresebb gólját. A legendás gól a Stanley-kupa negyedik mérkőzésének hosszabbításában született. A négy győzelemig tartó meccsen a Boston Bruins 3-0-ra vezetett a St. Louis Blues ellen, így a csodás találat nem csak simán egy szép gólt, hanem egyből kupagyőzelmet is jelentett a Boston Bruins számára. Ráadásul ilyen velük 1941 óta nem fordult elő.
Úgy történt a dolog, hogy Orr a támadóharmadban megszerezte a korongot és leadta a kapu mögé Derek Sandersonnak, aki visszapasszolta, majd Orr el is lőtte rögtön. Gól! Őrületes pillanat volt, a tömeg őrjöngött. Ez hát minden idők legnagyobb jégkorongos pillanata.
A jégkorongban sok mindenre fogadhatunk, ezek között a gólokra is. Persze nem minden nap történnek ilyen legendás lövések. Ha azonban szeretnénk kigyúrni magunkat a jégkorong fogadási rendszerében, érdemes elolvasnunk néhány tippet a jégkorong sportfogadás kapcsolatban.
Kollár Aladár sportfogadási szakértő szerint az egyik legfontosabb dolog, hogy melyik online sportfogadási irodában nyitunk számlát, érdemes hát ezzel kezdeni az egészet.
3. Foci
Focimeccsből rengeteg legendás összecsapást össze lehetne gyűjteni, és biztosan mindenkinek más a kedvence, de mi most kettő felejthetetlen meccsről emlékezünk meg.
– NSZK – Magyarország, 1954
Ez a híres mérkőzés a „Berni csoda” néven vonult be a történelembe. Ez volt az a meccs, amikor a Legendás Puskás ismét játszott, azok után, hogy az előző két meccset kihagyta. A mérkőzés úgy tűnt baljósan indul, mert előtte nagy esőzés volt, de végül szép időben, remek magyar kezdéssel vette kezdetét. A 19. percre azonban 2-2 volt az állás és ez kitartott a szünet után is. A 84. percben a nyugatnémeteknek sikerült gólt rúgniuk, és bár Puskás is még lőtt egyet, de azt a játékvezető les miatt nem adta meg. Ez a döntés azóta is heves viták tárgya. De végül így győztek a nyugatnémetek 2-3-ra.
– Németország – Brit Birodalom, 1914
Az 1914-es év történelmileg sok szempontból fontos év. Sok más mellett ekkor történt a híres „karácsonyi fegyverszünet”, ami egy csodálatos esemény volt. Nem csak, hogy ezen a karácsonyon letették a fegyvert és nem ölték egymást, hanem a Királyi Walesi Lövészek 2. Zászlóalja és a 6. Porosz Vadászzászlóalj katonái játszottak egy barátságos focimeccset a frontvonal kellős közepén. Nagyon szimbolikus esemény ez, hiszen attól, hogy ellenségek vagyunk, lehetünk csak szimplán barátságos ellenfelek is. Ezért is fontos, hogy bármi is van a világban, a sportnak működnie kell, mert a nemzetek közti feszültségek levezetésének a legjobb, legszebb és legemberségesebb módja.
Sportfogadási szempontból a legnépszerűbb sportág a foci, rengeteg elemzést találhatunk, ha kezdők vagyunk, akkor is belevághatunk, de azért érdemes elolvasni néhány foci sportfogadás tippet.
Reméljük, még sok emlékezetes mérkőzés vár ránk, addig is ne felejtsünk el emlékezni a legendákra, hiszen így tarthatjuk őket életben. Nagyon sok hasznos információt olvashat itt.