Ugyan a szerszámok nem porcelánból készülnek, de a biztonságos szállításuk érdekében mindenképp oda kell figyelni néhány alapvető szabályra. Hogyan csomagoljuk be a kisebb-nagyobb szerszámokat, hogy vásárlóink mindig sérülésmentesen kapják kézhez a rendelésüket? Alábbi cikkünkben részletesen is bemutatjuk a legfontosabb tudnivalókat!
1. Használjunk térkitöltő anyagot!
A térkitöltő anyag a termék rázkódással és ütődésekkel szembeni védelmére szolgál. Használatával jelentősen csökkenthetjük a sérülések esélyét, hiszen térkitöltő anyag nélkül a szó szerint rázós utak komoly károkat okozhatnak az eszközökben. Elektromos szerszámok csomagküldése esetén különösen fontos tértkitöltőt helyezni a dobozokba, hiszen a rázkódás következtében könnyedén megsérülhetnek az alkatrészek – a láthatatlan sérülések pedig ugyanakkora presztízsveszteséget okozhatnak számunkra.
Milyen térkitöltő anyagok közül érdemes választani?
- Könnyű és természetes anyag, amely tökéletesen kitölti a csomagolást. Remekül tompítja az ütődéseket, és még esztétikai szempontból is kifejezetten előnyös. A fagyapot pedig lebomló anyag, aminek köszönhetően vállalkozásunk valóban zöldebb lehet.
- Papír. Számtalan formája elérhető, hiszen tekercses és összegyűrt papír csomagolóanyagok is léteznek. Precízen méretre vághatók, és rezgéscsillapító hatásuknak köszönhetően még üvegből és más törékeny anyagokból készült termékek szállításához is alkalmasak.
- Légbuborékos fólia. Töréstől, karcolástól, nedvességtől és portól egyaránt megvédi termékeinket. Kifejezetten közkedvelt térkitöltő anyagnak számít, hiszen az előbb említett tulajdonságai mellett még könnyű, szagmentes és újrahasznosítható is.
- Jellemzően kukoricakeményítőből készül, így egy környezetbarát, természetes úton lebomló anyagról beszélünk. Szó szerint pehelysúlyú, aminek köszönhetően a használata biztosan nem emeli meg a szállítási költségeinket. Elsősorban kisebb szerszámok szállításához ajánlott.
TIPP: Ha a termékeink csomagolását és házhoz szállítását is profikra szeretnénk bízni, akkor a fulfillment jelenti a megoldást. A fulfillment szolgáltatás lényege, hogy a termékeinket a logisztikai partnerünk a saját raktárában tárolja, rendelés esetén pedig azonnal előkészíti és házhoz is szállítja a csomagjainkat.
2. A kisebb alkatrészeket helyezzük külön csomagolásba!
A csavarokat és alátéteket, illetve egyéb kisebb méretű komponenseket csomagoljuk simítózáras tasakokba. Ugyanígy járjunk el az éles alkatrészekkel is, hogy még csak véletlenül se okozzanak sérülést a termékben. Itt szintén használhatunk térkitöltő anyagot, de arra is figyeljünk, hogy a tasak kellően vastag és strapabíró legyen az éles eszközök tárolásához. Inkább biztosítsuk túl a csomagolást, minthogy akár csak egyetlen alkatrészben is kár keletkezzen.
3. Zárjuk le biztonságosan a dobozt!
Ha kartondobozokat használunk, semmiképp ne spóroljunk a ragasztószalaggal és a térkitöltő anyaggal sem. Ugyanis a kartondobozok rendkívül sérülékenyek, és pillanatok alatt teljesen átázhatnak. Éppen ezért ajánlott teljesen kitömni őket térkitöltővel, hogy víz soha ne érje a benne lévő termékeket. Ragasztószalag terén szintén válasszunk minőségi márkát, amely biztosan nem szakad szét a csomag mozgatása közben.
Itt is érvényes alapelv, hogy inkább legyen nehezebb kibontani a csomagolást, minthogy sérült terméket szállítsunk házhoz. Semmi gond nincs tehát azzal, ha 1-2 percet igényel a ragasztószalag levágása és a térkitöltő anyag eltávolítása, hiszen a gond azzal van, ha vevőink számára nem tudjuk biztosítani a sérülésmentes szállítást.
A fenti 3 tanácsot mindenképp érdemes megfogadni, ha szerszámokat szeretnénk biztonságosan házhoz szállítani. Használjunk elegendő térkitöltő anyagot és ragasztószalagot, a kisebb, akár éles alkatrészeket pedig helyezzük külön csomagolásba a dobozon belül. Ha minderre odafigyelünk, valóban minimálisra csökkenthetjük a csomag sérülésének esélyét!