Nemzeti imádságunk születésének napján, január 22-én, a kiskunhalasi városi könyvtárban tartotta programját a Pásztortűz Egyesület, “Csodálatos Kalotaszeg” címmel.
Erhardt Györgyi könyvtárigazgató nyitotta meg az eseményt. A rendezvény elején a résztvevők közösen elénekelték Kölcsey Ferenc költeményét, a Magyar Himnuszt.
Doktor László néptáncoktató (Forgatós Táncegyüttes – Makó) a következőket mondta: “Nagy megtiszteltetés, és öröm számomra, hogy meghívást kaptunk Kiskunhalasra, a Pásztortűz Egyesület vezetőjétől, Végső Istvántól, hogy mutassuk be „Csodálatos Kalotaszeg” című néprajzi előadásunkat.”
Doktor-Bagaméri Andrea és Doktor László közös előadásában mutatták be a kalotaszegi népi kultúrát és egyéni kötődésüket ehhez a térséghez é meghatározó alakjaihoz.
Kalotaszeg tájegység és népe Erdélyben a régi magyar népi hagyományok egyik őrzője. A 19. században már felfigyeltek gazdag díszítőművészetére, néptáncára, népzenéjére. A kalotaszegi népviselet díszessége miatt a magyarság egyik legismertebb hagyományos népviselete.
Néptáncbemutatót is láthattak az érdeklődők. Lovai Attila, országos szólótáncverseny II. helyezettje valamint Szilágyi Kenese, Ezüst bojtos táncos néptánca olyan sikert aratott, hogy a program végén a nézők újra kérték a bemutatójukat.
Az esemény végeztével Doktor László a következőket mondta: “Ezúton is szeretném magam, és a Forgatós Táncegyüttes két szólistája nevében is megköszönni a szervezőknek, a kiskunhalasi városi könyvtár vezetőjének, Erhardt Györgyinek, és szép számú érdeklődőnek a kedves fogadtatást, a kapott tapsokat és az előadás utáni visszajelzéseket. Remélem, más alkalmakkor is lesz lehetőségünk Kiskunhalason is megmutatni mindazt a néprajzi értéket, néprajzi kincset, amely a magyarság birtokában van, de csak kevesek számára adatik meg, hogy testközelből is érezhessék, érzékeljék!”




















Fotó, videó: Lázár Sándor, Pásztor Gergely