Az ügyészség és kormányhivatal nyomására visszakozott az önkormányzati többség, és a Halasi Csipke Közalapítványnál mégsem lesz politikai alapon szerveződő vizsgálóbizottság. A délelőtti rendkívüli önkormányzati ülésen többen is felvetették a törvénysértő testületet megszavazók felelősségét.
„Jó volt a szándék” Többek között ezzel magyarázta Kiskunhalas alpolgármestere és a Fidesz frakció azt, hogy legutóbb megszavazták, a Halasi Csipke Közalapítványnál állítólagosan tapasztalt anomáliákat feltáró vizsgálóbizottság létrehozását. A mai rendkívüli önkormányzati ülésen kiderült, hogy az ügyészség valamint a kormányhivatal is jogszabályba ütközőnek minősítette azt, hogy az alapító hoz létre egy külön gréniumot a vizsgálatra.
Mindkét hatóság felhívta a figyelmet arra, hogy a vizsgálatra – az alapító okiratban rögzítetteknek megfelelően- csak a kuratóriumnak van joga. Az ügyészség is vizsgálódhat, ha feljelentés érkezik hozzá. A törvényességi kifogások hatására Kiskunhalas alpolgármestere új előterjesztést készített, amely lényegében arról szól, hogy a Halasi Csipke Közalapítvány Felügyelő Bizottsága vizsgálja az elmúlt évek gazdálkodását. A javaslatot 8-5 arányban fogadták el.
A Felügyelő Bizottság – aki jogosult a vizsgálatra – testületi felhatalmazás nélkül vizsgálódhat, eddig is megtette, és ehhez a jogához nem külön testületi döntés.
ha