Ha nyáron szeretnénk kiülni a teraszra vagy az erkélyünkre, akkor előfordulhat, hogy a túl erős napfény megakadályoz ebben minket. Nem mindig kellemes a melegben lenni, mert amellett, hogy kényelmetlen, még az egészségünkre is káros lehet.
Mi az, ami megvéd minket a túlzott napsütéstől és az UV-sugaraktól? Ha a Topredőny napellenzője van felszerelve az erkélyre, vagy a teraszra, akkor nyugodtan tölthetjük kint a szabadidőnket, mert az még a káros sugaraktól is megóv minket. Arról nem is beszélve, hogy árnyékos helyen pihenhetünk, beszélgethetünk, vagy épp elfogyaszthatunk egy finom kávét.
Cikkünkben utánajárunk a napellenző előnyeinek, a vászon anyagának, illetve megmutatjuk, hogy mennyiben alkalmazkodik az időjárás körülményeihez.
Mire jó még a napellenző?
A napellenző nemcsak a teraszt és az erkélyt tartja harmonikus hőmérsékleten, hanem a mögötte megbújó helyiséget is. Segítségével oda sem kúsznak be a zavaró napsugarak, így hűvösebb környezetet teremt odabent is.
A kint tartózkodás alatt is jobb lehet a közérzetünk, ráadásul a bőrünk sem károsodik. A napellenző ponyvája nemcsak a káros UV-sugaraknak áll ellen, hanem az esőnek is. Szálankénti impregnálással készül ugyanis egy olyan sűrűn szőtt szövetanyagból, amely hasonló a vitorlavászonhoz, így tökéletesen vízálló.
De vajon a szélnek is ellenáll ez a szövet, vagy csak az esőnek és a napfénynek? Nézzük meg, hogy mire képes egy jó minőségű napellenző!
Napellenző a szélben
A napellenző méretétől és a szél erősségétől függ, hogy mennyire ellenálló vele szemben ez a szerkezet. Az 5-6 méteres vagy annál nagyobb napellenző 35-40 km/h sebességű szelet bír ki rongálódás nélkül, a kisebb méretűek akár 45-50 km/h-ás szélnek is képesek ellenállni.
A viharos szél megterhelheti a rögzítési pontokat és az egész szerkezetet, illetve könnyen belekaphat a ponyvába és elszakíthatja azt. Az ilyen szélsőséges időjárási viszonyoknak kitett helyeken ezért célszerű a motoros kivitel.
Ha szenzorokkal is ellátjuk, azok segítségével a motorizált működés feltekeri a ponyvát a nagy szélerősség esetén. A nagyobb ponyváknál mindenképpen érdemes elektromos vezérlést alkalmazni a kézi tekerőkar helyett.
Milyen legyen a ponyva színe és mintája?
A ponyva egy nagyon jó minőségű anyag, nem véletlenül alkalmas ellátni a funkcióját. De ne feledkezzünk meg a külleméről se, hiszen az is nagyon fontos! Válasszunk olyat, ami alkalmazkodik a ház homlokzatához, illik a színvilágához és a környezetéhez is!
Vendéglátóhelyeken is gyakran találkozhatunk napellenzőkkel, itt talán még lényegesebb a mutatós megjelenés. Egy szép és barátságos napellenzővel ellátott terasz vagy kerthelyiség nagyon vonzó és csalogató lehet a vendégeknek.
Keressünk tapasztalt szakembereket a felszereléséhez, hogy tökéletes legyen a napellenzőnk működése és tartósan szolgáljon minket! A szerkezet hasznos és dekoratív eleme lesz a házunknak, mert barátságos környezetet teremt, és ráadásul nagyon jól mutat.