Ha könnyű használni, fel sem tűnik, milyen tökéletes tud lenni egy fiók. De amikor akadozik, recseg-ropog vagy nehezen záródik, hirtelen mindenki észreveszi. Azon túl, hogy idegesítő, még fel is tart bennünket. Aki megúszná a bosszankodást, annak megmutatjuk, mire képesek a legmodernebb fiókrendszerek.
Rejtett sínrendszer
Kezdjük a külcsínnel. Aki már túl van néhány alapos nagytakarításon, pontosan tudja, hogy egy fióksínben mennyi por és maszat tud lerakódni. Ráadásul látjuk, ahányszor csak kinyitjuk, ami főleg a konyhában és a fürdőben szembetűnő.
A Sevroland Blum Movento sínrendszere megszabadít ettől a kellemetlen érzéstől, mivel a fiók alatt helyezkedik el. Szinte észrevehetetlen, beleolvad a bútorba. Nem rontja el az összképet és még helyet is spórol. Nem nehéz elképzelni, hogy ez egy stílusos, letisztult szekrénysoron
mekkorát dob.
A fiók oldalanyaga ezzel a sínel lehet a hagyományos forgácslap (bútorlap), azonban lehetőség van igazán esztétikus, tömörfa fiók kialakítására is. Gyakran a tömörfa fióktestnek a sarkai látványos, úgynevezett fogazott módszerrel kerülne összeépítésre – ez nagyon stílusossá teszi a prémium fiókokat!
Könnyű és csendes nyitás, zárás
A legmodernebb fiókoknak nem az oldalára erősítik a sínt, hanem alulról, szinte rásimítják. A kialakítás merőben eltér a megszokottól, ennek is köszönhető, hogy finoman és egyenletesen futnak, egy érintésre nyílnak és csukódnak. Nincs szükség erőlködésre, egy gyermek is simán megbirkózik vele.
Sokat dolgoztak a mérnökök, hogy kikísérletezzék azt a technológiát, amellyel halkan csúsznak vissza a helyükre a fiókok. Világszerte használják az innovatív megoldást, ami lágyan lelassítja és hangtalanul zárja a nagyobb lendülettel meglökött fiókot is.
És van még extra bőven. Manapság egyre jobban elterjed, hogy ne legyen fogantyú a bútoron, így a fiókokon sem. Erre két megoldás van: a csúcskategóriás motoros nyitás vagy van már mechanikus kilökés is – mindkettő tud fékesen záródni is! Elegendő egy könnyed nyomás a fronton, és már indul is a fiók. A két technológia közti különbség, hogy a motor a fiókot jobban – szinte teljesen kilöki (bár ez drágább), a mechanikus kilökőset pedig kézzel egy kicsit tovább kell húzni – ez viszont alacsonyabb árkategóriás.
Nincs több kotorászás
Jól ismerjük, milyen az, amikor pár dolog hátracsúszik a fiókban. Általában ki is kell emelni, hogy megtaláljuk azt, amire épp szükségünk van. A legújabb tervezésű fiókokat teljesen ki lehet húzni, és még úgy sem billegnek. A tartalmuk áttekinthető, így nincs több keresgélésre vesztegetett idő, vége a rendetlenségnek.
Masszív kialakítás
Az átlagos fiókok gyakori betegsége, hogy nem bírják a terhelést. Előbb-utóbb megroggyannak és instabillá válnak. A fejlesztéseknek köszönhetően ma már gyakran látni egészen mély fiókokat, amelyek elnyelik a legnagyobb fazekakat is. Akár negyven, sőt, hatvan kilogrammot is elbírnak.
Plusz tippek a maximális kényelemért
- Osszuk rekeszekre a fiókok belsejét. Rendszerezve átláthatóbb, melyikbe mit pakoltunk.
- Tegyünk csúszásgátlót a fiók aljába. Így biztosan nem fog elcsúszkálni semmi.
- Rendszeresen ellenőrizzük a fiók terhelését. Kivételes súllyal is elbírnak, de azért vigyázzunk rá, ne pakoljuk túl.
Az álomfiókok álomminőséget képviselnek. Ismertetőjelük a kopásálló görgők, igényes anyagok, precízen megmunkált alkatrészek, amelyektől joggal várunk el hosszú évtizedekig tartó, kifogástalan működést.