Kiskunhalason, a Hősök szobránál tartották meg a Magyar Hősök Napi ünnepséget május utolsó vasárnapján. A Pásztortűz Egyesület rendezvényén Végső István, az egyesület elnöke hangsúlyozta: nemcsak az emléknapokon, hanem a hétköznapokban is kötelességünk emlékezni azokra, akik életüket adták a magyar hazáért.
Méltó főhajtás a hősök előtt
A Pásztortűz Egyesület szervezésében lezajlott megemlékezésen a résztvevők a kiskunhalasi Hősök szobránál gyűltek össze. Végső István elnök köszöntötte a megjelenteket, majd a Himnusz közös eléneklésével kezdődött az ünnepi program. Ezt követően Monda Margit, a Gózon István Irodalmi Kör tagja vezetésével versek és dalok hangzottak el, melyeket Molnár Erzsébet, Németh János és Németh Kornélia tolmácsoltak.
A történész elnök beszédében kiemelte, hogy a Magyar Hősök Napján nemcsak a világháborúk áldozataira emlékeznek, hanem minden olyan emberre, aki a magyar hazáért áldozta életét a honfoglalás korától 1956-ig, függetlenül nemzetiségtől és vallástól. Felhívta a figyelmet arra is, hogy a Kárpát-medence mindig is soknemzetiségű volt, és minden háborúban, csatában elhunyt ember emléke előtt tisztelegni kell. Kiskunhalason egy különleges emlékmű áll: nem katonát ábrázol, hanem egy hadiözvegyet és egy hadiárvát, ami ritkaságnak számít az országban.
A megemlékezés végén a jelenlévők koszorúkat és virágokat helyeztek el az emlékműnél, majd közösen elénekelték a Szózatot. A díszsorfalban idén is ott álltak a helyi általános és középiskolák diákjai nemzeti zászlókkal, valamint a hagyományőrző szervezetek, köztük a Kiskunhalasi Napsólyom Íjász Egyesület és a Kiskunhalasi Lovasbandérium képviselői.
Fotó: Végső István, Végső Napsugár