Konferenciával, valamint a róla elnevezett emlékparki megemlékezéssel tisztelegtek május 10-én a kerekegyháziak településük újraalapítója, Balatoni Farkas János (1826-1908) földbirtokos, ’48-as honvédszázados emléke előtt.
Dr. Kelemen Márk polgármester beszédével kezdődött az ünnepség. Jász Himnusz és koszorúzás tetté meghitté a Farkas család sírjánál a főhajtást. A kerekegyházi Katona József Művelődési Házban emlékkonferencián idézték meg a jászok kirajzását és a régi Kerekegyháza betelepülését, történetét.
Kürti László (Miskolci Egyetem Alkalmazott Társadalomtudományi Intézet) történész: Történelem és identitás – A jász kirajzás és a felső-kiskunsági puszták kérdése, majd Hortiné dr. Bathó Edit (Jász Múzeum nyugalmazott igazgatója) etnográfus: A jászságból kirajzott jász települések viselete a 18-19. században, Süli Attila (Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeum) történész: „Balatoni Farkas János a honvédtiszt, míg Végső István történész: Kerekegyháza települése 1857 címmel tartott előadást.
A konferenciát követően emlékkiállítás nyílt az intézményben. A tárlatot Dobos László, a Jászok Egyesületének elnöke nyitotta meg, a kiállítás anyagát Gulyás András Zoltán, a Jász Múzeum igazgatója mutatta be.