Óránként akár ezer hullócsillag is jöhet május 23-án este-éjjel, de főleg 24-én hajnalban, illetve 24-én este-éjjel. Balogh István elárulta, hol lehet igaz jól látni majd a jelenséget.
A Föld rövidesen keresztülhalad egy olyan törmelékfelhőn, amelynek anyaga a 209P/LINEAR nevű üstökösből hullott ki, valamikor az 1800-as években. Mivel ezt a periodikus, ötévente napközelbe kerülő üstököst csak 2004-ben fedezték fel, senki nem tudja, hogy több mint száz éve mennyire volt aktív, azaz mennyi anyag hullott ki belőle. Ha sok, akkor számos kisebb-nagyobb kőzetszemcse fog elégni a Föld légkörében. Ebben az esetben egy új meteorrajt köszönthetünk.
A jelenség Kiskunhalas belterületén nem igen lesz látható a fényszennyezés miatt. Balogh István, a csillagda vezetője azt állítja, hogy legalább 8-10 kilométerre el kell távolodni a várostól ahhoz, hogy a csillaghullás megfigyelhető legyen. – Azt tanácsolom az érdeklődőknek, hogy menjenek ki az Olajos útra, keressenek ott egy kisebb dombot és ott kényelmesen elhelyezkedve figyeljék a jelenséget. Itt van a megfigyelésre a legnagyobb esély.
Hogy mennyi hullócsillag figyelhető majd meg május 23-án és 24-én azt most senki sem tudja. Az időjárás előrejelzés szerint az égbolt tiszta lesz.