Természetesen minden szülő biztonságos környezetet szeretne megteremteni a gyermekek számára, de sokszor még az összes igyekezet is kevés ahhoz, hogy megakadályozzunk egy-egy kisebb balesetet.
Ha otthonunk egyszerre több szerepet tölt be (családi fészek, iskola, munkahely, stb.), akkor nagyobb eséllyel fordulhatnak elő balszerencsés események.
Még nagyobb szükség van balesetbiztosításra
A MABISZ felmérései alapján Magyarországon ötből négy embert nem véd semmilyen balesetbiztosítás. Nem feltétlenül kell ahhoz extrém “veszélyes” életmódot folytatni, hogy baj történjen. Otthon, a négy fal között is történhetnek balesetek. Kicsi korban a fiúk például kétszer, serdülőkorban háromszor gyakrabban sérülnek meg. Ezért is fontos a megfelelő biztosítás kiválasztása, amiben a Genertel Biztosító is segíteni tud.
A leggyakoribb gyerekbalesetek között első helyen szerepelnek az úgynevezett forrázásos esetek. A tűzhelyről, konyhapultról, asztalról lerántott forró ételek, italok vagy más folyadékok okozhatják ezt. A gyerekek életkorától és a folyadék hőmérsékletétől függően súlyos égési sérüléseket is okozhatnak. A megelőzés is rendkívül fontos: a forró folyadékkal teli edények, a kávé vagy tea se maradjon olyan helyen, ahol a legkisebbek könnyen elérhetik. A konyharuhák vagy asztalterítők lelógó részét megragadva a gyerekek könnyen lehúzhatják ezeket néhány másodperc alatt.
A forró felületek és folyadékok mellett a tisztítószerek és a vegyszerek is okozhatnak égési sérüléseket. Mindig kulccsal zárható vagy speciális gyerekzárral felszerelt szekrényben kell ezeket tárolni. A következő nagy kategóriát a csonttörések és zúzódások alkotják. A leggyakoribb balesetek közé sorolhatóak az úgynevezett magasból esések. Ez lehet egy szék, lépcső, asztal vagy terasz is. Ilyen esetben minél hamarabb orvoshoz kell fordulni, ha a kicsi egyébként nem mutatja sérülés jeleit.
A legtöbb baleset otthon fordul elő
A leggyakoribb gyerekbalesetek közé tartozik még az áramütés, a fulladás és az állatharapás is. A könnyen elérhető konnektorokban mindig használjunk gyermekvédelmi dugót. A kicsik így nem tudnak belenyúlni és áramütést szenvedni. Az apró tárgyakat, játékokat és még a műanyag zacskókat is jobb a gyermek által nem elérhető magasságba helyezni vagy elzárni.
A gyerekek gyakran félelmet nem ismerve közelítenek meg egy-egy ismeretlen állatot. Simogatás előtt ajánlott engedélyt kérni a gazdájától. Mindig az állat közelítse meg a gyermeket, mivel a kutyák és a macskák is szag alapján tájékozódnak. Evés és alvás közben ne zavarjuk őket.
Jobb elővigyázatosnak lenni
Mint látható, rengeteg veszély leselkedik a legkisebbekre még akkor is, ha alapból minden óvintézkedést elvégzünk. Ezért is jöhet jól egy biztosítás, ami baj esetén is megfelelő segítséget nyújt a családnak.