Tudtad, hogy a kárpitozott gyerekágyak évente átlagosan közel 1300 óra használatnak vannak kitéve? Mindeközben pedig a huzatjuknak ellen kell állniuk a terhelésnek, a szennyeződéseknek és a kopásnak is.
Ezért is gondoltunk arra, hogy a mai cikkünkben megosztjuk veled, hogyan tudod megőrizni a Csingiling Gyermekbútornál vásárolt kárpitos gyerekágy hosszú élettartamát, hogyan lehet azt tisztítani.
Nyilván a megelőzés a legfontosabb
Ahogy a mondás is tartja, jobb félni, mint megijedni. Ezért is javasoljuk azt, hogy éjszakára tegyél a lepedő alá egy vízhatlan matracvédőt, amelyet az előbb említett webáruház kínálatából szintén megvásárolhatsz.
Módszerek a bútor kárpitjának tisztítására
A kárpitos gyermekbútor klasszikus módon történő tisztításának alapvető részét képezi az, hogy időközönként kiporszívózod a szövetet egy megfelelő fejjel, hogy eltávolítsd belőle a port és a bele kerülő morzsákat.
Emellett használhatsz még kárpittisztító habot a szennyeződések eltávolítására, amelyekkel neked csupán annyi a dolgod, hogy követed a kiválasztott termék használati utasításait, és maximálisan ügyelsz a hatóidők betartására.
Amennyiben viszont egy eco bőr kárpitról van szó, a tisztításához csupán enyhe szappanos víz és egy puha szivacs szükséges. Töröld át alaposan az egész felületét, a nedvességet pedig itasd fel róla egy tiszta törülközővel vagy papírtörlővel!
Plusz egy lépés
A gőztisztító gép használatát azért is javasoljuk a kárpitozott ágy takarítás során, mivel hatékonyan távolítja el a makacs foltokat és a mélyen ülő szennyeződéseket a textilből. Nem rendelkezel ilyen berendezéssel? Sebaj, manapság már bárhonnan kölcsönözhetsz.
Ha nagyobb volumenű tisztítást szeretnél
Évente legalább egyszer érdemes a matrac és az egész ágy teljes felületét alávetni egy antibakteriális mélytisztításnak, amelyet manapság már számtalan cég elvégez, méghozzá korrekt áron és gyors száradással.
Egy extra gondolat a cikk végére
Bármilyen szennyeződés is kerül a kárpitra, fontos, hogy a lehető leghamarabb cselekedj, mivel a beszáradt foltok nehezebben tisztíthatók ki. Elég csak a csokipudingra gondolni, amelyben lévő ételszínezékek olyan elszíneződést okozhatnak, ami nem biztos, hogy egy tisztítási folyamat során kijön majd.
De ugyanez igaz az üdítőitalokra is, amelyek ha kiborulnak, akkor fontos, hogy ne dörzsöld, hanem először csak itasd fel őket! A túlzott dörzsölés ugyanis megnövelheti a foltot, ami a későbbiekben a kárpit bolyhosodásához vezethet.
Továbbá ügyelj arra, hogy mindig a lehető legkevesebb vizet használd az áttörlésekor, máskülönben a nedves bútor elkezdhet bepenészedni a szövet alatt, ami egyrészt folyamatosan szennyezi a levegőt, másrészt kellemetlen szagú is lehet!