Napjainkban a szakáll ismét trendivé vált, rengeteg divatos fazon létezik, és a barber shopokat sem csak hajvágás, hanem szakálligazítás céljából is felkeresik a férfiak. De mit tegyenek azok, akiket a sors ritkás, hiányos arcszőrzettel “áldott meg”, amiből sehogyan sem lehet épkézláb szakállat növeszteni?
Nekik sem kell csüggedniük, ugyanis ők is kaphatnak dús arcszőrzetet, méghozzá az Art ‘N Hair szakállbeültetése segítségével!
Mitől lehet ritka a szakáll?
Több oka is lehet annak, ha valakinek nem nő egyenletesen az arcszőrzete. Az egyik ilyen például a genetika. Akinek a felmenői közt is gyér szakállú férfiak voltak, az sajnos nem sok jóra számíthat a természettől, nagy eséllyel az ő arcszőrzete is hasonló képet mutat majd. Persze kivétel azért akadhat.
Ezenfelül a hormonoknak is szerepe van benne, melyek nemcsak a haj, hanem a szakáll növekedését is befolyásolják. A hormonális problémák egyik tünete lehet, ha haj és az arcszőrzet megritkul.
Bár kisebb mértékben, de az életmód is szerepet játszik a kérdésben. Például az egészségtelen táplálkozás, a dohányzás vagy a túlzott stressz a szakáll állapotát is befolyásolhatja.
Végül a foltos jellegű kopaszodás (amit általában autoimmun betegség okoz) a haj mellett a szakállon is jelentkezhet.
A beültetés szerencsére mindezekre hatékony megoldást kínál, így bármi is a mögöttes ok, nem kell lemondani a férfias arcszőrzetről.
Hogyan történik a szakállbeültetés?
A módszer nagyon hasonló a férfiak körében ugyancsak egyre népszerűbb hajbeültetéshez. Vagyis a műtét során a tarkóról szedik ki a hajszálakat tartalmazó graftokat, amiket aztán beültetnek a kezelendő területre. Így lényegében a saját hajszálak kerülnek felhasználásra, nem pedig szintetikus vagy idegen testszőrzet.
A beavatkozás helyi érzéstelenítésben történik, tehát egyáltalán nem fájdalmas, legfeljebb egy nagyon kicsit kellemetlen. A műtét utáni első napokban kiemelten kell óvni a kezelt területet, nem szabad dörzsölni, vakarni, noha valószínűleg viszketni fog, és némi pirosság vagy duzzanat is kialakulhat.
A beültetett szálak pár hét után kihullanak, de ettől nem kell megijedni, ugyanis hamarosan újak nőnek helyettük, melyek már stabilan a helyükön maradnak. Néhány hónap elteltével összefüggő szakáll alakul ki, melyen nem is lehet már észrevenni, hogy hol természetes és hol lett kipótolva.
Kiknek javasolt a szakállbeültetés?
Lényegében minden olyan férfinak, aki szeretne dúsabb arcszőrzetet. Fiatalkorban magától is dúsulhat a szőrzet, de akinek még a húszas évei közepén is ritka és foltos a szakálla, az már sajnos hiába is várja, hogy jelentős változás történjen. Ekkorra ugyanis kialakul az arcszőrzet végleges formája.
Ilyenkor már érdemes foglalkozni a dologgal, hiszen az orvos meg tudja állapítani, hogy mely területeken van szükség a plusz szálak beültetésére. A műtét maga 1 vagy 2 egymást követő napon zajlik, utána pedig pár nap alatt teljesen meg is gyógyul a kezelt terület.