Az M9-es gyorsforgalmi út nyomvonaláról egyeztetett kedden Bács-Kiskun, Tolna, Somogy és Baranya megye képviselőivel az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára Szekszárdon. Megyénket Bányai Gábor és Font Sándor országgyűlési képviselők, Rideg László a megyei közgyűlés elnöke, valamint Vedelek Norbert alelnök képviselte a megbeszélésen, amely rendkívüli jelentőséggel bír térségünk jövőjét illetően.
Bányai Gábor kérdésünkre elmondta, az új gyorsforgalmi úttal kapcsolatos tárgyaláson, a tervezett nyomvonal volt a fő téma. Mint ismeretes, több lehetséges nyomvonal is napvilágot látott, de most végleges döntés születhet a mai egyeztetés után. Szekszárd felől, a Szent László hídon keresztül éri el majd megyénket az M9, amelyre Kunfehértó közelében csatlakozhat majd rá Kiskunhalas és Jánoshalma irányából a forgalom, az 55-ös főutat pedig Kisszállás közelében keresztezi majd. Az útfejlesztés nagy lendületet adhat majd a helyi gazdasági szereplőknek, de új, nagy volumenű beruházásokat is hozhat a térségben. Az országgyűlési képviselő szerint az építkezés a tervek szerint 2-3 év múlva indulhat el.
Az MTI tudósítása szerint Mosóczi László államtitkár az egyeztetés után újságíróknak elmondta: a kormány megkezdte a gyorsforgalmi úthálózat kiegészítését gyűrű irányú elemekkel, ennek egyik része az M9-es út, a „külső gyűrű”.
Az államtitkár az egyeztetésen ismertette: már elkezdték a szekszárdi Szent László hídhoz kapcsolódó 51-es úttól az 54-es és 53-as útig tartó szakasz előkészítését.
„Közösen gondolkodtunk képviselőkkel, megyei közgyűlési elnökökkel, polgármesterekkel azon, hogy a Magyarország hosszú távú társadalmi érdekeit meghatározó gyorsforgalmi úthálózat elemei milyen nyomvonalon haladjanak” – mondta az egyeztetésről az államtitkár. Mint közölte: az M9-es Kőszegtől Szombathelyet, Körmendet, Zalaegerszeget érintve Kaposvárnál érné el a somogyi térséget. Kaposvártól Szigetvár, Pécs, Mohács érintésével jutna el Bács-kiskun megyéig, vagy a meglévő Szent László hidat felhasználva Dombóvár, Szekszárd irányba folytatódhat. A gyorsforgalmi út alföldi szakasza Szegedtől Békéscsabán, Debrecenen át Nyíregyházáig haladna. A kormány azután tud dönteni, hogy az érintettekkel konzultálva mindkét nyomvonalat megvizsgálják a szakértők – jegyezte meg.