Ha a fényvédelemről beszélünk, akkor még sokak képzeletében az él, hogy elég lesz a nyaralás alkalmával bekenni az érintett felületet. Ennek következménye könnyen megjósolható: az öregedési folyamatok felgyorsulása.
Fényvédők használata nélkül nemcsak a korai öregedés jelei, a ráncok és májfoltok megjelenése lehetséges, hanem a melanóma kialakulásának veszélye is fokozottabb. Nincs azonban mitől félni, ha a kozmetikumokat jól megválogatjuk, a SzépségCenter fényvédő termékei tökéletesen megfelelnek azoknak a kritériumoknak, amiket egy napvédő iránt támaszthatunk.
Mire érdemes figyelni a bőrünk megóvása érdekében?
Az már köztudott, hogy az UVA-sugarak az elsődleges okozói az bőr korai öregedésének, fontos a prevenció, hiszen egyszerűbb megvédeni bőrünket, mint a már kialakult öregségi jeleket, ráncokat, foltokat kezelni. A napfény által okozott öregedési folyamatok lassítása érdekében iktassuk be a napi arcápolási rutinba a napvédő krémek használatát. Érdemes téli időszakban és borongós napokon is használni, hiszen ilyenkor is éri sugárzás a bőrünket.
A napfény összetevői az UV-sugarak
UV-A sugárzás: Ez a fajta fénysugár van a legnagyobb hatással a bőrünkre, képes annak legmélyebb rétegeibe is behatolni és a bőr kötőszöveteit roncsolni. A feszes és rugalmas bőr hamar elveszti eredeti állapotát, ráncossá válik és megereszkedik.
UV-B sugárzás: Ezek a sugarak már erősebbek, ugyan a bőr mély rétegeibe nem képesek behatolni, a felszíni sejteket olyan szinten károsítják, hogy könnyen előfordulhat bőrrák kialakulása is.
UV-C sugárzás: Szerencsére ezeket a sugarakat teljesen elnyeli a föld légköre, ha ez nem történne meg, annak végzetes kimenetele lenne.
A fényvédők típusai
Amikor a napon tartózkodsz, akkor érdemes két óránként bekenni magad, hiszen a mozgástól, víztől, természetes módon gyengül a védelem. Na de mégis milyen védelem létezik?
Fizikai védelem: Ezek a típusú napvédők elterelik és visszaverik a káros sugarakat, érzékeny bőrűek is bátran használhatják. A cink-oxid és a titán-dioxid gyakorlatilag fizikailag megakadályozza az ártalmas sugarak bejutását a bőrbe. Hátrányuk, hogy kissé nehezek, fehéres réteget képeznek a bőrön.
Kémiai védelem: Szivacs módjára elnyelik a roncsoló sugarakat, könnyű az állaguk, szinte észrevehetetlen. Zsíros bőrűeknek kifejezetten ajánlott az ilyen jellegű termékek használata.
A kombinált védelem: Létezik a kettő ötvözete a hibrid megoldás, ilyen a naptej, mely bőrbarát, könnyed, mégis megfelelő biztonságot nyújt. A környezetre sincs semmilyen szennyező hatással.
Bármelyik megoldás mellett döntesz, ne feledd, hogy a napozás szabályait mindig tartsd be! Ne tartózkodj kint a déli órákban a perzselő napon, védd a tested lenge ruhákkal, hiszen a napvédő készítmények sem nyújtanak 100%-os biztonságot.